• Direct uit voorraad leveren
  • Scherp geprijsd
  • Flexibel en klantgericht

Productgroep: [67] New Elfin

Noodstop in behuizing


Compleet in behuizing 85 x 85 x 60 mm, geen paneel benodigd
Geel met rode knop Standaard kleurstelling voor noodstopfuncties
Ook met sleutelontgrendeling Ontgrendelen alleen door bevoegd personeel
IP65 aan de frontzijde Toepasbaar in vervuilde of natte omgevingen

Productinformatie

Algemeen

  • De noodstop in behuizing van New Elfin is een complete noodstopvoorziening in een eigen kast van 85 x 85 x 60 mm. De uitvoering is bedoeld voor posities waar geen bedieningspaneel beschikbaar is om een noodstopschakelaar in te monteren, zoals bij een transportband, een losstaande werkplek of een uitbreiding van een bestaande installatie.
  • De behuizing is geel uitgevoerd met een rode paddenstoelknop, de gangbare kleurstelling voor noodstopfuncties. Er zijn drie uitvoeringen: met draaiontgrendeling en paddenstoeldiameter 40 mm, met beschermbeugel en paddenstoeldiameter 42 mm, en met sleutelontgrendeling en paddenstoeldiameter 44 mm. De uitvoering met beugel voorkomt onbedoelde bediening; de uitvoering met sleutel beperkt het ontgrendelen tot bevoegd personeel.
  • De frontzijde haalt IP65. De nominale stroom bedraagt 10 A en de mechanische levensduur is 500.000 schakelingen. De toegepaste materialen zijn polycarbonaat, glasvezelversterkt polyamide en aluminium.
  • Het verbreekcontact in het noodstopcircuit dient dwangopenend te zijn; de gehele veiligheidsketen wordt beoordeeld tegen het prestatieniveau uit de risicobeoordeling van de machine.

Artikelen

Meer informatie over de actuele voorraad? Klik hier voor meer handige tips.

Weergave:
080CA0808-6GA
080CA0808-6GA

Drukknopkast 85x85x60 met rode noodstopdrukknop Ø 40, draaiontgr

excl. BTW
€ 28,38
pdf
Download
VPE
1 st.
Levertijd
2 weken
080CA0808-6GEAS
080CA0808-6GEAS

Drukknopkast 85x85x60 met bescherming e rode noodstopdrukknop Ø 42,

excl. BTW
€ 35,87
pdf
Download
VPE
1 st.
Levertijd
2 weken
080CA0808-6GFC
080CA0808-6GFC

Drukknopkast 85x85x60 met rode noodstopdrukknop Ø 44, sleutelont

excl. BTW
€ 35,80
pdf
Download
VPE
1 st.
Levertijd
2 weken
    Artnr. pdf Naam VPE Bruto prijs
  080CA0808-6GA Drukknopkast 85x85x60 met rode noodstopdrukknop Ø 40, draaiontgr 1 st. € 28,38 2w
  080CA0808-6GEAS Drukknopkast 85x85x60 met bescherming e rode noodstopdrukknop Ø 42, 1 st. € 35,87 2w
  080CA0808-6GFC Drukknopkast 85x85x60 met rode noodstopdrukknop Ø 44, sleutelont 1 st. € 35,80 2w
Robert Hooijmaijers
Uw specialist Robert Hooijmaijers Account Management

Neem direct contact op

Heeft u een technische vraag of wilt u persoonlijk advies over Noodstop in behuizing? Robert helpt u graag verder.

Veelgestelde vragen

Antwoord op de meest gestelde vragen over dit product.

Wanneer kies ik een noodstop in behuizing in plaats van paneelmontage?

Wanneer er op de gewenste plek geen bedieningspaneel of kast beschikbaar is om de knop in te monteren. Dat komt vaak voor bij een transportband halverwege een lijn, bij een losstaande werkplek, bij machine-opstellingen zonder eigen bedieningskast en bij uitbreidingen van bestaande installaties. De noodstop in behuizing is compleet gemonteerd in een kast van 85 x 85 x 60 mm die u tegen een wand, kolom of machineframe schroeft; alleen de bedrading moet nog worden aangesloten.

Wat is het nut van de uitvoering met beugel?

De beschermbeugel rond de paddenstoelknop voorkomt dat de noodstop onbedoeld wordt bediend. Op drukke plaatsen kan dat gebeuren door langslopend personeel, een passerende pallet of transportmiddel, of een tegen de knop geplaatst voorwerp. Ongewenste stilstand van een productielijn is kostbaar en ondermijnt bovendien het vertrouwen in de voorziening. De uitvoering met beugel heeft een paddenstoeldiameter van 42 mm.

Waarvoor dient de uitvoering met sleutelontgrendeling?

Bij de sleuteluitvoering kan de noodstop na bediening alleen met een sleutel worden ontgrendeld. Dat wordt toegepast waar het herstarten van de installatie uitdrukkelijk voorbehouden moet blijven aan bevoegd personeel, bijvoorbeeld omdat eerst de oorzaak van de noodstop beoordeeld moet worden en de gevarenzone moet worden vrijgegeven. De paddenstoeldiameter van deze uitvoering is 44 mm.

Kan de behuizing in een natte omgeving worden geplaatst?

De frontzijde haalt IP65: stofdicht en bestand tegen spuitwater. Daarmee is de noodstop bruikbaar in productieomgevingen die met water worden gereinigd en in stoffige ruimtes. Monteer de behuizing daarbij zo dat de kabelinvoer aan de onderzijde zit, zodat vocht niet langs de kabelmantel naar binnen kan lopen, en gebruik een passende wartel zodat de beschermingsgraad bij de doorvoer in stand blijft.

Waar plaats ik de noodstop?

Een noodstop moet binnen handbereik liggen vanaf de bedienings- en gevarenzone van de machine. Plaats de behuizing op ooghoogte of binnen normaal reikbereik en zorg dat de gele behuizing met rode knop vanuit de werkpositie zichtbaar is. Houd het gebied ervoor structureel vrij: een noodstop die achter opgeslagen materiaal of een geparkeerde kar verdwijnt, is functioneel niet aanwezig. Welke posities precies nodig zijn, volgt uit de risicobeoordeling van de machine.