Productgroep: [29] Scame
Meer informatie over de actuele voorraad? Klik hier voor meer handige tips.
Alle technische gegevens in één overzicht
Maak een gratis account aan en krijg direct toegang tot professionele tools, persoonlijke offertes en exclusieve voordelen voor installateurs.
Bekijk al je bestellingen en bestel met 1 klik opnieuw
Maak projecten aan en ontvang directe offertes
Exclusieve prijzen voor professionals
Sla al je favoriete producten op in één handig overzicht
Exclusief voor zakelijke klanten:
Al meer dan 15.000 professionals gingen je voor
ATEX schakelaar voor toepassingen in zone 21/22 (stof)
ATEX schakelaars zijn elektrische onderbrekers die voldoen aan de Europese normen voor explosiegevaar. Dijkman is specialist op gebied van ATEX schakelaars.
ATEX staat voor de Franse benaming ATmosphères EXplosibles en wordt als synoniem gebruikt voor twee Europese richtlijnen op het gebied van explosiegevaar onder atmosferische omstandigheden.
Explosieve atmosferen kunnen ontstaan door brandbare gassen, damp, nevel of stof. Als hiervan genoeg aanwezig is kan dit, vermengd met de omgevingslucht (zuurstof) en een ontstekingsbron tot een explosie leiden. Explosies kunnen dodelijk letsel, zwaargewonden en/of grote materiële schade veroorzaken. Door één van deze drie factoren te elimineren kunnen explosies voorkomen worden.
Principes voor explosiebeveiliging:
In veel bedrijven kan de aanwezigheid van brandbare stoffen niet voorkomen worden en omdat in bedrijfsomgevingen vaak mensen werken is het veelal niet praktisch om zuurstof weg te halen. De meest praktische manier om explosies te voorkomen is om de ontstekingsbron te elimineren.
Vragen over een ATEX schakelaar? Neem vrijblijvend contact met ons op via de contactpagina Of bel ons op
Verkrijgbaar in 20A, 32A, 40A en 63A – IP66 115x190x128mm II 2D
De lastscheiders met isolatiefunctie van Dijkman zijn ontworpen in overeenstemming met de EN 60947-3-norm. Geschikt om aan alle installatiebehoeften te voldoen, afhankelijk van versies met thermoplastische of aluminium behuizing.
Verkrijgbaar in varianten voor algemeen gebruik met zwart gekleurde knop of voor noodbediening met goed zichtbare rood gekleurde knop en gele plaat.